Krmení pro ptáky

Dramaticky ubývá hmyzu i řady druhů ptáků. Souvislost se přímo nabízí, protože hmyz představuje pro značnou část ptáků hlavní zdroj potravy. Další část ptáků se živí bobulemi jedlých keřů, ovocem a semínky ”plevelů“. Pokud i toho není dost, ptáci v lepším případě odletí tam, kde nějakou potravu ještě najdou. V horším nevyvedou v tom roce mladé (nemají je čím krmit), v nejhorším zemřou hlady.

Ze svého pozorování a některých studií se domnívám, že mírné přikrmování ptáků v době hnízdění zvyšuje početnost snášek a úspěšnost vyvedení mláďat. Ptáci pro mláďata stále preferují „živou“ potravu, ale protože je čím dál tím víc náročnější jí nalovit nebo najít, rodiče se sami rádi „odbydou“ na krmítku, aby měli více času na další shánění potravy pro lačná mláďata.

Zde najdete výběr vhodného ptačího krmení, které můžete využít i pro dokrmování mimo zimní sezonu. Jedná se o krmení se sušeným hmyzem, případně sušenými bobulemi. Nezapomínejte prosím na pravidelné čistění krmítka, zabráníte přenosu chorob mezi ptáky na krmítku. Díky, Petr Dobrý.
Mřížka / Řádky
|
Celé oříšky 3 kg
Akce