Rostliny pro skutečně živý plot

Čím dál tím více cítím potřebu propagovat a pomáhat přerodu zahrad a zahrádek kolem nás na přírodní oázy pro spousty živočichů, kteří dnes v běžné krajině nemají kde hlavu složit a často nemají ani potravu.

V ČR zabírají zahrady 2% rozlohy státu. To není málo a zahrady atraktivní pro zvířata, ale i nás lidi, by mohly posloužit jako takové Noemovy archy do té doby, než zemědělci, lesáci, politici a další odpovědní za krajinu kolem nás, dostanou rozum.

Prodej živých rostlinek je pro internetový obchod noční můra. Komplikované balení a posílání, péče o rostlinky čekající na kupce... Přesto do toho musíme jít. Pro všechny ptáky, marně hledající potravu a místo hnízdění, pro všechny opylovače, kterých kolem nás dramaticky ubývá…

V naší nabídce, kterou (když vše dobře půjde a budete mít zájem) plánujeme rozšiřovat, najdete rostlinky, které do české přírody patří. V popiscích najdete i naše osobní tipy a zkušenosti. 

Vše vzniká ve spolupráci s Lily Filonovou (www.artofgardening.cz) a Janou Novákovou (Janiny zahrady). Obě děvčata mají stejnou lásku k přírodě a přírodním zahradám kde to žije, jako já. Bez nich bych tuhle další aktivitu Zelené domácnosti nedal. 

Společně věříme, že další a další zahrady a zahrádky se stanou ostrůvky pozitivní deviace pro přírodu a tím i pro nás lidi. Petr Dobrý
Mřížka / Řádky
|