Detektor a identifikátor netopýrů Magenta 4

Z přírodního materiálu Vyrobeno v EU

Poznejte své noční sousedy.

2 990 Kč včetně DPH

Kód: BT

Hmotnost: 0,2 Kg

Dostupnost: Skladem

Doprava zdarma
  • Netopýři používají ke své orientaci sofistikovaný "radarový" systém, tzv. echolokaci. Za letu vydávají lidskému uchu neslyšitelné ultrazvukové signály a na základě analýzy jejich ozvěny se dokážou vyhnout překážkám nebo lokalizovat kořist.
  • Tento detektor zachycuje neslyšitelný vysokofrekvenční ultrazvuk a převádí je na frekvence mezi 100 Hz až 12 kHz, které už jsou lidským uším slyšitelné.
  • Laděním na jednotlivých frekvencích můžete identifikovat jednotlivé druhy netopýrů, neboť každý druh vysílá na jiné frekvenci (seznam druhů a frekvenci netopýrů žijících v ČR je přiložen).
  • Detektor zachycuje vysokofrekvenční zvuky v rozsahu frekvencí 15 až 130 kHz, což je rozsah, který jednotlivé druhy netopýrů využívají. Zvuky jsou slyšet přes vestavěný reproduktor.
  • Přístroj je rovněž vybaven konektorem (3,5 mm jack) na připojení standardních stereofonních sluchátek a zdířkou pro samostatné připojení magnetofonu nebo PC zvukové karty.
Netopýři jsou zákonem chráněni a jsou velmi užiteční. Pro lidi nepředstavují žádné nebezpečí.

Přístroj je napájen 4 AAA bateriemi (nejsou součástí výrobku). Možno využívat i ekologičtější dobíjecí baterie.

Návod a frekvence jednotlivých druhů netopýrů v češtině jsou přiloženy.
 

Specifikace:

  • Vyrobeno ve Velké Británii
  • Baterie nejsou součástí výrobku
  • Návod i frekvence jednotlivých druhů netopýrů v češtině jsou přiloženy

Wildlife World

Britská firma Wildlife World je známá svojí láskou ke zvířatům a přírodě. A tak se není čemu divit, že kromě toho, že ve svých vlastních dílnách vyrábí unikátní sortiment budek, domečků a krmítek, věnuje se i osvětě a spolupráci s ekologickými organizacemi. Ve výrobě důsledně využívá jen certifikované FSC dřevo a ekologicky šetrné barvy a recyklovaný papír. Podporuje i organizace zabývající se ochranou klimatu.

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky