Divočina v zahradě

Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Inspirace pro přírodní zahradničení.

299 Kč včetně DPH

Kód: K164

Hmotnost: 0,4 Kg

Dostupnost: Skladem

  • "Ano, za tohle opravdu mohu já :-) Někdy mi lidé přisuzují věci, které bych třeba rád udělal, ale nemám na ně kapacitu. Ale za vydání této knihy opravdu mohu. Když jsem na ni vloni narazil na anglickém Amazonu, neodolal jsem. Po přečtení jsem zjistil, že je ta kniha přesně o tom, co se už dlouho chystám napsat, ale současně, že tak dobře bych ji nenapsal. A tak jsem přemluvil Vaška z vydavatelství Kazda, aby ji vydal i zde. Jsem moc rád, že Václav je stejný nadšenec jako já a souhlasil. Až na některé detaily v knize, se kterými úplně nesouhlasím, je to moc dobrá kniha plná mnoha zajímavých informací. Ale nejlépe to vystihl autor v předmluvě, kterou pro vás níže přepisuji." Petr Dobrý 
„Tato kniha je o divoké přírodě, kterou najdete přímo pod nosem, v našich zahradách a parcích, v mezerách v chodníku a v půdě pod našima nohama. Ať se právě nacházíte kdekoliv, je šance, že se tam vyskytují červi, stínky, stonožky, mouchy, rybenky, vosy, brouci, myši, rejsci a mnoho, mnoho dalších tvorů žijících tiše jen pár kroků od vás. I malinkatá zahrádka může být domovem mnoha stovek druhů divokého hmyzu, malých savců a rostlin. Životy těchto stvoření jsou stejně fascinující, jako životy těch atraktivnějších velkých savců nebo tropických ptáků, které můžete vidět v dokumentech o životě v divoké přírodě, často toho o nich víme mnohem méně. Protože tato stvoření žijí všude kolem nás a ne v nějaké vzdálené, vlhké a horké džungli, můžeme se s nimi setkat z blízka a sledovat jejich úsilí a strasti od narození přes námluvy a páření až po smrt, a to vše přímo před sebou na vlastní oči.

Vzpomínám si na Chrise Packhama, který kdysi řekl, že by raději strávil deset minut vleže na břiše, než hodinu sledováním líbivého televizního dokumentu o lvech v Serengeti. Tato kniha je oslavou života drobných tvorů, kteří žijí v našich zahradách. Doufám, že vám také poskytne nápady na mnoho praktických kroků, které můžeme my všichni udělat pro zvýšení této rozmanitosti, abychom si do života přizvali ještě víc úžasných stvoření.

Je možné to snadno zkombinovat s pěstováním spousty zdravého, pesticidů prostého ovoce a zeleniny, jež nenacestovaly dlouhé kilometry po celém světě, protože zahrady a zahrádky bývají pozoruhodně produktivní místa, kde mohou lidé a divoká zvířata prospívat společně v harmonii namísto vzájemného konfliktu.

Zahrady nám poskytují prostor, kde můžeme znovu navázat spojení s přírodou a objevit, odkud pochází jídlo. Pokud si to osvojíme a přijmeme, mohli bychom my, zahradníci, zachránit planetu a tím zachránit i sami sebe. Tak se se mnou vydejte na výlet za zkoumáním divočiny, jež číhá hned za vaším zadním vchodem.“ Dave Goulson - autor


Specifikace:

  • Počet stran: 302
  • Vazba: pevná
  • Rok vydání: 2020 (1. vydání)
  • Rozměry: 13 × 20,5 cm

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky