Hmyzí domek pro včelky samotářky a další užitečný hmyz - s barvou

Z recyklovaného materiálu Z přírodního materiálu Vyrobeno v ČR Opakovaně použitelný výrobek Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Hmyzí domek s barvou pro dodělání s dětmi.

Barva: Modrá

639  včetně DPH

Kód: HDMAB

Dostupnost: Skladem

  • K pověšení na stěnu, terasu nebo na strom
  • K postavení na špalek nebo zídku
  • Pro včelky samotářky, motýly, vosíky, zlatoočky, slunéčka
  • S eko barvou pro vlastní nátěr
  • Dodáváno s dutinkami z drceného bambusu
  • Ze smrkového dřeva, ekologicky lepené desky a voděodolné překližky
Nový hmyzí hotel z naší české výroby můžete pověsit na stěnu, na terasu, strom nebo třeba postavit na špalek nebo zídku.

Horní a spodní část slouží včelkám samotářkám, které v dutinkách hledají úkryt i prostor pro rozmnožování. Samotářky jsou výborní opylovači a využívají takové dutinky po generace.
Prostřední část bude využita dle náplně, kterou zvolíte. Pokud necháte její vnitřní prostor prázdný, mohou jej využít například mírumilovní vosíci pro umístění svého hnízda, pokud tam vložíte napříč jen klacík, může takový prostor sloužit jako úkryt při nepohodě pro motýly a můry. Pokud jej naplníte kůrou, štěrbiny mezi kůrou rádi využívají zlatoočky. Při naplnění slámou nebo senem je takový prostor atraktivní pro slunéčka. Zlatoočky i slunéčka jsou užitečnými predátory mšic. Při umístění na špalek jej mohou využít i další likvidátoři mšic - škvoři.

Domek je bez nátěru, s malou plechovkou ekologické barvy pro případný nátěr. Jedná se o ekologickou olejovou barvu Amellos ve skle - o velikosti 0,05 litru. Spotřeba barvy při dvou nátěrech - minimálně 2 domečky podobné velikosti. Barva se neředí a natírá se štětcem.

Dutinky z drceného bambusu pro spodní část jsou dodávány zvlášť a je potřeba si je nastříhat a vložit do domku. Dutinky by se neměly dotýkat kovové mřížky, která zabraňuje vytahování dutinek a vyzobání vajíček nebo larev samotářek ptáky. Nechte proto mezi mřížkou a dutinkami mezeru cca 1 cm. Stříhání, vkládání i případný nátěr můžete dělat s dětmi, takové budování domku pro užitečný hmyz je bude bavit, nemluvě o následném pozorování hmyzu. Aby jim při pozorování nic neuniklo, snažte se vybrat takové místo, kde se často pohybujete.

Domek je vyroben z ekologicky lepené desky, smrkového dřeva českého původu a voděodolné překližky.

Tento domek využijí: 
včelky samotářky a dle náplně střední části (náplň není součástí výrobku) vosíci, motýli, zlatoočka, slunéčka, škvoři…
Doporučené umístění: slunné teplé místo, chráněné před severním větrem. Na zimu je možné domek uklidit do nevytápěných prostor (kůlna), ale nezapomeňte jej v předjaří vrátit na původní místo.


Specifikace:

  • Rozměry: 23 x 17 x 10 cm
  • Materiál: ekologicky lepená deska, smrkové dřevo, voděodolná překližka
  • Obsahuje: 15 dutinek k nastříhání a vložení do spodní části, eko barva pro nátěr
  • Vyrobeno v ČR

 

Zelená domácnost

To jsme my. Nejsme prioritně výrobní firma, ale někdy to nevydržíme :-) a vyvineme si vlastní výrobky. Na vývoji spolupracujeme velmi často s odborníky z ekologických organizací. Vyrábíme výhradně u malých českých a moravských výrobců. Pokud je to možné i z lokálních surovin. 

Soubory

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky