Moji čmeláci

Vyrobeno v ČR Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Život a chov čmeláků z pera samotného chovatele.

299 Kč včetně DPH

Kód: mojicmelaci

Hmotnost: 0,35 Kg

Dostupnost: Skladem

  • Život a chov čmeláků od dlouholetého chovatele
"Před lety jsme ve spolupráci s panem Stuchlem, Jaromírem Čížkem a Alenou Votavovou vydali útlou brožurku o chovu čmeláků. Dělali jsme ji na koleni, nešla do běžné distribuce, prodává se (stále) jen u nás a ve VÚ Pícninářském. Přesto se jí prodalo tisíce kusů a podařilo se díky ní popularizovat čmeláky a nutnost jejich ochrany.
Jsem moc rád, že vychází nová kniha, která jde do běžné distribuce. Zatím jsem ji nečetl, ale na první prolistování vypadá velmi zajímavě. Těším se na četbu a jsem rád, že tuhle knihu můžeme nabídnout i vám."
- Petr Dobrý, Zelená domácnost

Oficiální popisek knihy:
Populárně-naučná publikace z pera českého autora se podrobně věnuje čmelákům: jejich chovu, rozpoznávání jednotlivých druhů, jejich přirozeným nepřátelům a způsobu života. Autor je chovatel čmeláků a z praktického hlediska popisuje, jak funguje čmeláčí společenství, jak sehnat čmeláčí královnu, jak si vyrobit chovatelská zařízení, usadit čmelín, jak správně a jestli vůbec přikrmovat a co je třeba provést, aby čmeláci prospívali. To vše dokládá na konkrétních příhodách od jara do podzimu a shrnuje vlastní dlouholeté zkušenosti. V knize jsou barevné fotografie a grafy, jedna kapitola se věnuje i vlivu čmeláků na životní prostředí.
 

Specifikace:

  • Počet stran: 160
  • Vazba: brožovaná
  • Rok vydání: 2020

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky