Přátelské bakterie pro květiny Weiki 250ml

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v ČR Pro přírodní zahradu Bez palmového oleje Netestováno na zvířatech

Na 250 litrů zálivky.

245 Kč včetně DPH

Kód: 02weiki

Hmotnost: 0,4 Kg

Dostupnost: Na dotaz

 • Speciální směs několika kmenů užitečných mikroorganismů (především laktobacilů)
 • Podpoří květiny v růstu a kvetení, posílí vitalitu a kořenový systém květin
 • Aplikace 1x za 10-14 dní
 • Na 250 litrů zálivky
 • Výsledky již po třetí až čtvrté zálivce nebo postřiku
Ke zdravému růstu, hojnému kvetení, odolnosti a pohodě potřebují květiny miliardy užitečných mikroorganismů. Podobně jako my lidé. Jenže prospěšných bakterií je většinou málo. A od toho jsou tady probiotika weiki. Pomocí laktobacilů a dalších užitečných bakterií weiki květiny lépe zakoření, porostou a nasadí více květů. Vy se pokocháte rozkvetlou zahradou nebo balkonem a rostliny budou celkově v lepší kondici. Výsledky uvidíte už po měsíci.

Koktejl probiotických bakterií, který povzbuzuje ke květu a dodává tolik potřebnou sílu a vitalitu.
Bude oddaným přítelem například pro růži, tulipán, pivoňku, hortenzii, klematis, jiřinku, proskurník, sluncovku, lupinu, krásenku, hvozdík, kontryhel, lilii, měsíček, denivku, zvonek, rozrazil a další krasavice z našich zahrad.

Co jsou probiotika pro rostliny a jak fungují?
Květiny se moc neliší od nás. V lidském těle žijí miliardy mikroorganismů s obrovským vlivem na naše zdraví, odolnost i pohodu. Totéž platí pro rostlinnou říši. I v těle rostlin žijí miliardy neviditelných užitečných pomocníků. Kořeny jsou ponořené do půdního bakteriálního světa, který květinám pomáhá přijímat živiny, růst, kvést, přizpůsobit se změnám a chrání je před nemocemi i stresem. Za to květiny užitečným bakteriím servírují potravu v podobě cukru z kořenových výměšků.
Užitečných bakterií ale bývá z různých důvodů málo a všude číhají patogeny, které mohou mít na květinu devastující vliv. Probiotika weiki se sedmi kmeny pečlivě zvolených, vzájemně se podporujících užitečných bakteriálních kmenů se postarají o to, aby bylo užitečných bakterií zase dost, vaše květiny dokázaly odolat patogenům a aby krásně kvetly.
Posílením tábora užitečných bakterií zkrátka květinám zajistíte snazší život. Výsledek? Lepší zdraví rostlin a více květů.

Jak květinám užitečné bakterie weiki pomohou?
 • Povzbudí květiny k růstu, vitalitě a kvetení.
 • Zlepší zdraví a přirozenou obranyschopnost květin. Jsou skvělou prevencí, protože vytvářejí kyselinu mléčnou a další látky, které znepříjemňují život patogenům.
 • Povzbudí květiny k tvorbě kořenových výměšků, kterými se bakterie živí, a tím posílí jejich kořenový systém.
 • „Předžvýkají“ těžko stravitelné živiny do formy, kterou květiny dokážou snadno využít. Lepší výživa má pozitivní vliv na množství a vzhled květů.
 • Zpomalí případný nástup nemoci, zmírní její průběh. Květiny se rychleji zregenerují.
 • Dodají květinám sílu zvládat stres, změny prostředí, bojovat se suchem, mrazíky nebo lijáky a bránit se chorobám i škůdcům. To díky produkci fytohormonů.
 • Průběžně květinám naservírují potřebnou dávku fosforu a draslíku. Díky tomu potom více a déle kvetou.
 • Probiotika jsou zcela neškodná a ekologická, takže jimi můžete úplně bez obav ošetřit i jedlé květiny.
Jak weiki pro květiny používat?
Je to úplně jednoduché. Vyndejte lahvičku z tuby, protřepejte a jedno víčko roztoku weiki vlijte do konvice se sedmi litry vody. Zamíchejte a hotovo. Květiny zalijte nebo jim dopřejte probiotickou spršku přímo na listy a květy, nebo dokonce poupata.
Dávkování můžete upravit podle počasí, když je sucho, dáte víc vody, když hodně prší, stačí ředit méně. Zálivku nebo postřik opakujte asi jednou za 10 až 14 dní.
Pro představu: Jedna lahvička probiotik pokryje spotřebu cca 10 m2 květinového záhonu na celou sezonu.
Viditelné výsledky se objeví už po třetí až čtvrté zálivce nebo postřiku. Květiny budou celkově vitálnější a budou více kvést.

Proč musím probiotika weiki uchovávat v chladu?
Jsou to živé mikroorganismy – podobné, jako najdete třeba v jogurtu. Chladem se jejich metabolismus zastaví, teplem se naopak nastartuje. A protože nežijí dlouho, potřebujeme, aby si svůj plodný život odžili až tam, kde mají – v lidském trávicím ústrojí, na rostlině nebo v půdě. Jedině tak se plně projeví jejich blahodárné účinky a zachová se jich potřebné množství.

Pokud weiki nedám do ledničky, přátelské bakterie zemřou?

Okamžitě ne. Krátkodobě (několik dní) je můžete skladovat i mimo lednici, a kvalita probiotik weiki nijak neutrpí (ale nenechávejte je na slunci nebo na topení). Když však zůstanou v teple dlouho, začnou postupně odumírat, a účinek weiki se pomalu snižuje.

Musí být probiotika weiki chlazena během dopravy?

Cestu zvládnou. Nesmí být na slunci nebo na topení. A je třeba je co nejrychleji vyzvednout od dopravce.

Jaké kmeny probiotických bakterií weiki obsahuje a proč?
Weiki je speciální směs několika kmenů užitečných mikroorganismů (především laktobacilů) pro květiny, zeleninu, ovoce, dřeviny, trávník i půdu. Ochránce a lékař v jedné osobě Lactobacillus casei posiluje imunitní systém květin, stromů, keřů, ovoce i zeleniny. Díky tomu jsou odolnější vůči infekcím, patogenním bakteriím, ploštěncům a muškám. Díky probiotiku Lactobacillus casei se také lépe daří mykorhizním houbám, které zlepšují strukturu i okysličení půdy. Lactobacillus rhamnosus pomůže vaší zahradě lépe snášet mráz, sucho i horko. Také ji střeží proti plísňovým chorobám. Probiotikum Lactobacillus paracasei zlepšuje imunitu rostlin i půdy a chrání je proti infekcím. Lactobacillus plantarum likviduje patogenní bakterie. Lactobacillus hilgardii podporuje látkovou výměnu, a to i ve znečištěných půdách a kompostu. Lactobacillus parabuchneri zlepšuje prodyšnost půdy a pomáhá snížit její teplotu. Enterococcus durans vytváří a stabilizuje užitečnou mikroflóru v půdě.

PROČ POTŘEBUJI PROBIOTIKA, NENÍ UŽITEČNÝCH BAKTERIÍ DOST?

Možná vás napadá, proč do půdy probiotické bakterie přidávat, když je jich tam určitě dost. Bohužel většinou není. Důvodem může být třeba používání minerálních hnojiv, která květinám poskytnou výživu bez námahy. Květiny pak zleniví, netvoří dost kořenů ani sladkých kořenových výměšků. Bakterie přicházejí o zdroj potravy a umírají. Květina se stane závislou na své dávce minerálního krmení, a protože má slabé kořeny i imunitu, rozhodí ji jakýkoli větší stres v podobě přesazení, mrazíku, lijáku nebo napadení patogeny.
Část prvků z minerálních hnojiv se navíc odplaví do okolí, protože květiny nedokážou všechny živiny zpracovat najednou. Asi jako kdybyste měli navařený obří hrnec polévky, a neměli ledničku. Najíte se, ale za chvíli bude hlad. Díky probiotikům se naopak vytvářejí zásoby živin na „horší časy“. Živiny se totiž pomalu uvolňují z organické hmoty, a tak si rostliny mohou sáhnout pro svačinku, kdykoli je potřeba.
Pokud v půdě ubývá prospěšných mikroorganismů, naruší se celý potravní řetězec přirozených obyvatel půdy a půda začne chřadnout, květiny vadnout a s nimi i naděje na rozkvetlý záhon.
Zbývá pokusit se vše zachránit pomocí pesticidů. Jenže tím celý problém prohloubíme a zahradničení je pak spíš boj než radost.
Proto pokud používáte minerální hnojivo, měli byste život do půdy průběžně vracet, ideálně v podobě probiotik v kombinaci s organickou hmotou, třeba mulčí nebo kompostem.

A CO KDYŽ POUŽÍVÁM JEN PŘÍRODNÍ HNOJIVA, KTERÁ ŽIVOT V PŮDĚ PODPORUJÍ?

Půdu chudou na užitečné bakterie často najdete i v přírodních zahradách, protože granulovaná organická hnojiva, která většina z nás používá, už kvůli tepelné úpravě při zpracování téměř žádný život neobsahují. Bakterie se musí v této organické hmotě teprve znovu zabydlet, což značně uspíšíte pomocí probiotik.
Probiotika ale vašim záhonům hodně prospějí, i když používáte čerstvý kompost, koňský hnůj, slepičince nebo si vyrábíte jíchy. Užitečných bakterií jsou sice v čerstvých organických hnojivech davy, ale ne vždy dokážou žít pospolu, nebo dokonce spolupracovat. Čerstvá přírodní hnojiva navíc téměř vždy obsahují i patogenní, a tudíž často nebezpečné bakterie. A těm probiotika znesnadní život i množení.
Posílením tábora užitečných bakterií zkrátka květinám zajistíte snazší život a klidnější růst, ať už živiny do půdy přidáváte jakýmkoli způsobem. To se pak pozitivně projeví na kvetení i celkovém stavu květin.

NAHRADÍ PROBIOTIKA HNOJIVO?
Květiny, stejně jako jakékoli jiné živé organismy, potřebují živiny. Zpravidla víc, než se jim podaří „ulovit“ kořínkem v záhonu. O truhlíku a květináči ani nemluvě, tam nejde vyslat ani dlouhatánský kořínek pro živiny v hlubších vrstvách půdy.
Po nějakém čase se živiny v záhoně nebo truhlíku vyčerpají a ani užitečné bakterie, pilně rozkládající organickou hmotu, nevyrobí dostatek živin. A tady přichází na řadu hnojivo. My se přimlouváme za organická hnojiva, která jsou prospěšná nejen pro rostliny, ale i pro půdu samotnou. Ale jde to dobře i s minerálními hnojivy, když jich nepoužíváte zbytečně moc.
Užitečné bakterie mají jinou funkci než hnojit! A to sice živiny z hnojiva přetvořit tak, aby je květiny dokázaly přijmout.
Užitečné bakterie totiž „předžvýkávají“ těžko stravitelné živiny z organické hmoty do formy, kterou rostliny dokážou snadno využít.
I kdybyste květinám dopřáli vždy ideální koktejl organických živin, pokud je užitečné bakterie nepoupraví, květiny budou trpět podvýživou. Pokud používáte minerální hnojivo, je zase třeba do půdy pomocí probiotik vracet život, který tato hnojiva potlačují.

Skladujte na temném a chladnějším místě. Ideálně pak v ledničce, ale není to podmínkou.

Weiki má 100% přírodní složení, bez GMO, je schváleno pro ekologické zemědělství.
 

Specifikace:

 • Obsah: 250 ml
 • Rozměry: 7,4 × 7,4 × 17,6 cm
 • Vyrobeno v ČR
 • Více informací naleznete ZDE

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky