Urychlovač kompostu Weiki 400g

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v ČR Pro přírodní zahradu Bez palmového oleje Netestováno na zvířatech

Na 4 m2 kompostu.

139 Kč včetně DPH

Kód: 51weiki

Hmotnost: 0,45 Kg

Dostupnost: Skladem

  • Nastartuje kompostovací proces
  • Pomáhá rozložit organickou hmotu
  • Postará se o to, aby kompost nezapáchal
  • Urychluje zrání kompostu
Ekologický urychlovač kompostu weiki je speciálně upravený bramborový škrob, který nakrmí užitečné mikroorganismy. Urychluje kompostování a likviduje zápach. Pomáhá fixovat živiny v kompostu a zlepší jejich využitelnost rostlinami. Získáte tak úplně jednoduše prvotřídní přírodní hnojivo. Celou akci ještě vylepšíte a urychlíte, když urychlovač použijete v kombinaci s probiotiky pro kompost weiki.

O tajemný klíč k rozkvetlé a plodící zahradě, který nenápadně zraje v jejím koutě, se vyplatí pečovat. Správně založený, krmený a probiotiky weiki a přírodním urychlovačem ošetřený kompost nezapáchá a z odpadu a zbytků vyrábí prvotřídní substrát a hnojivo.

Jak urychlovač kompostu weiki pomůže při kompostování (ideálně v kombinaci s probiotiky weiki pro kompost)?

1. Rychle nastartuje kompostovací proces.
2. Postará se o to, aby kompost nezapáchal.
3. Dopřeje rozkladným bakteriím dostatek krmiva, a tak podpoří jejich množení i práci.
4. Udrží živiny v kompostu a zlepší jejich využitelnost pro rostliny.
5. Zabrání vyplavení přebytečných živin a nebezpečných látek do podzemních vod i jejich odplavení do vod povrchových.
6. Zlepší životní prostředí.

Ošetřený kompost
1. Povzbudí růst a vitalitu rostlin.
2. Podpoří obranyschopnost rostlin.
3. Zlepší zdraví a plodnost rostlin.
4. Zlepší strukturu půdy a zvýší její vodní kapacitu.
5. Zúrodní půdu.

Jak na zdravý kompost?
1. Kupte nebo vyrobte kompostér a vyberte pěkné stinné místo, chráněné před velkým deštěm korunami stromů nebo stříškou.
2. Kompostér položte na rovnou plochu, aby se nikam nesesouval a měl co největší kontakt s půdou. Na dno umístěte jemné pletivo, abyste zamezili přístupu myším a dalším hlodavcům.
3. Jako první, startovací vrstvu použijte nalámané větve a větvičky. Tím zajistíte provzdušnění. Pokud máte kompostér s větracími otvory, otevřete je. Kousky větviček by neměly být větší než 5 cm.
4. Vrstvěte podle pravidla „Dva až tři díly hnědého na jeden díl zeleného.“
5. Mezi hnědý materiál patří větve, piliny, kůra, sláma, štěpka, suché listí. Do zeleného se počítá tráva, zelené listí, ovoce a zelenina, bioodpad z kuchyně, jehličí, chlévský hnůj.
6. Kompost miluje různorodost! Proto nemíchejte jen zelené s hnědým, ale také vlhké a suché a porézní a hutné.
7. Kompost hned od druhé vrstvy ošetřete koktejlem užitečných bakterií weiki, které se postarají o rychlý rozklad organické hmoty, dohlédnou na zdravý průběh celého kompostovacího procesu a fixují v kompostu živiny. Ostatně je to jejich práce už od počátku věků.
8. Aby bakterie měly dost energie na práci, snáze se množily a šlo jim to rychle od ruky, nasypejte jim i speciální „vysokokalorické krmivo“ – urychlovač kompostu weiki, což je čistě přírodní polysacharidové činidlo, vyrobené z modifikovaného bramborového škrobu.
9. Spokojené přátelské bakterie se vám potom odmění nejen rychlejší proměnou odpadu v superkvalitní organické hnojivo, ale také potlačí vznik plísní a nejrůznějších dalších patogenů, toužících si kompost zabydlet po svém, a sníží zápach.

Jak používat urychlovač kompostu na zahradě?

Každou vrstvu kompostu vysokou přibližně 25 cm posypejte urychlovačem kompostu weiki. Balení vystačí asi na 1 m³ kompostu. Ideální je spojit použití urychlovače kompostu s aplikací probiotik weiki pro kompost.

NAŠE TIPY
Pokud máte více domácích kompostérů, po naplnění prvního materiál postupně přeházejte do volného kompostéru. Každou vrstvu vysokou přibližně 20-25 cm rovnoměrně pokropte probiotickou zálivkou pro kompost. Jedno balení vystačí na jednu vrstvu kompostu o ploše cca 4 m2. Sušší materiál pokropte vodou (budete jí potřebovat asi 10 litrů na každou vrstvu). Vlhkost kompostu doporučujeme udržovat kolem 50 až 60 %. Díky přeházení materiálu do volného kompostéru ho krásně promícháte a zároveň provzdušníte. Pokud do každé vrstvy přidáte kromě probiotik weiki pro kompost i přírodní urychlovač kompostu, můžete doporučenou dávku obou přípravků snížit až o polovinu.

Abyste kompostovací proces urychlili, je třeba kompost zhruba jednou za dva týdny přeházet (provzdušnit) a případně přidat vodu. Urychlovač kompostu weiki i probiotika weiki pro kompost stačí přidat při zakládání kompostu nebo jeho nové vrstvy (není nutné je přidávat při překopávání kompostu).
 

Specifikace:

  • Složení: Polysacharidové činidlo založené na bázi termicky modifikovaného oxidovaného bramborového škrobu.
  • Obsah: 400 g
  • Skladovat v suchu a temnu

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky