Včelí směs pro opylovače

Z přírodního materiálu Biologicky rozložitelné Vyrobeno v ČR Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Pro pestrou zahradu a nalákání opylovačů.

115 Kč včetně DPH

Kód: semvcel

Dostupnost: Skladem

  • Osivo stačí na min 5 m2 plochy, i takto malý kousek může pomoci.
  • Vyrobeno exklusivně pro Zelenou domácnost
  • Směs je sestavena tak, aby na této ploše neustále něco kvetlo.
V české monokulturní krajině mají užiteční hmyzáci čím dál tím větší problém najít po celou sezonu dostatek různorodé chemicky neošetřené potravy. 

Směs je vytvořena z letniček s drobným květem a její složení zaručuje kvetení po celou dobu vegetační sezóny. Barevnost je pestrá, připomíná rozkvetlou louku. Snáší i suchá stanoviště. Je složena především z chrpy (Centaurea cyanus), lokanky (Clarkia), iberky (Iberis umbelata), černuchy (Nigella damascena), máku (Papaver somniferum), lnice (Linaria), šalvěje zahradní (Salvia horminum) a ostálky (Zinnia elegans) drobno i velkokvěté. Tyto druhy velmi rádi navštěvují různí opylovači, vyhledávají je i motýli. Louka je skutečnou hostinou pro obyvatele zahrady. Porost zvyšuje biodiverzitu prostředí. Květy je možné použít i jako řezané do vázy. Balení 10 g stačí na osetí plochy cca 5 m2.

Výsev a péče: Založení letničkového záhonu je velice snadné. Směsi můžeme vysévat od poloviny dubna do poloviny května a již za 6-8 týdnů začínají kvést. Před výsevem pozemek odplevelíme a vyhnojíme minerálním hnojivem (cca 20 g/m² Cererit). Na takto připravenou plochu již můžeme vysévat. Doporučený výsevek je 2 g/m² (u směsi Gerilová 1-2 g/m²), pokud chceme velice hustý porost, můžeme výsevek zvýšit až na 5 g/m². Vysetou směs je nutné zasekat hráběmi, uválcovat a je možné ji zalít. Výsev je tedy podobný jako při zakládání okrasného trávníku. Stačí pouze jedno odplevelení během celé vegetační sezóny, protože po zapojení porostu se již plevele nemají šanci prosadit. Zaléváme do doby, než rostliny dosáhnou výšky cca 15 cm a v období dlouhotrvajícího sucha i v průběhu vegetace.
 

Specifikace:

  • Složení: z chrpy (Centaurea cyanus), lokanky (Clarkia), iberky (Iberis umbelata), černuchy (Nigella damascena), máku (Papaver somniferum), lnice (Linaria), šalvěje zahradní (Salvia horminum) a ostálky (Zinnia elegans)
  • Na cca 5 m2
  • Český výrobek

Zelená domácnost

To jsme my. Nejsme prioritně výrobní firma, ale někdy to nevydržíme :-) a vyvineme si vlastní výrobky. Na vývoji spolupracujeme velmi často s odborníky z ekologických organizací. Vyrábíme výhradně u malých českých a moravských výrobců. Pokud je to možné i z lokálních surovin. 

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky