Zelenina z ekozahrady - Pro radost i soběstačnost

Pro přírodní zahradu Pomoc zvířatům kolem nás

Obsáhlá kniha o všem kolem přírodních zahrad.

Země původu: Český výrobek

759 Kč včetně DPH

Kód: 0295439

Dostupnost: Skladem

  • Obsáhlá kniha o principech přírodních zahrad
  • Naleznete zde rady, jak utvořit záhony, kompost, plán zahrady, i jak výpěstky zpracovat
Doporučení od Petra ze Zelené domácnosti:
Kdo by neznal Jardu Svobodu, jeho skvělé kurzy, knihu o ekozahradách a neméně skvělý a informacemi nabušený web ekozahrady.com. Mně osobně kdysi Jarda změnil život, byť jsem mu to ještě asi neřekl.
Jako čistokrevný pražák, žijící celý život v bytě, jsem zašel na jeden z jeho prvních kurzů před 14 lety. Jarda a jeho kurz mi otevřel svět, o kterém jsem snil, aniž jsem to nevěděl. Svět přírodních zahrad našich babiček, které jsou plné původních českých stromů, keřů a bylin, kde všechno má své místo a vše se o sebe dokáže postarat (když to dobře vymyslíme) bez toho, že bychom do toho těm rostlinkám pořád kecali, přesazovali, stříhali, tvarovali a polévali nějakou zaručeně neškodnou chemií..
Díky Jardovi jsem se přestěhoval na polosamotu a vysněnou přírodní zahradu si pořídil. A tak vlastně on může i za to, že vznikl náš obchod Zelená domácnost. To proto, že jsem k Jardovým rostlinkám přidal snahu pomáhat zvířatům kolem nás, což jde s přírodní zahradou ruku v ruce.
Na jeho novou knihu jsem se strašně těšil a jsem rád, že ji pár dnů po „světové“ premiéře najdete i v našem obchodě. Kdo si stěžoval, že jeho předchozí kniha je skvělá, ale že informací je tam tolik, že to čtete už po několikáté a stále nacházíte nové a nové postřehy a rady, obávám se, že tady to nebude jinak :-) Kniha Zelenina z ekozahrady je totiž výrazně větší než Ekozahrady a má 544 stran.
Vřele doporučuji i pro líné zahradníky, jako jsem já, protože Jarda rozhodně nepatří k vyznavačům výsadby do přímek, záhonků do pravého úhlu a celodenní dřiny na nich. Přesto, nebo právě proto má tolik permakulturních úspěchů, o které se s lidmi rád dělí. Ví totiž, že jedna zahrada jaro nedělá, ale stovky a tisíce přírodních zahrad už ano. A že naše krajina to jaro potřebuje, o tom nemám pochyb. Petr Dobrý

Oficiální popisek vydavatele:
Kniha se zabývá zábavným permakulturním pěstováním zeleniny, a to od výběru místa pro záhony, přes jejich utváření mnoha různými způsoby, až po zúrodňování půdy, tvorbu kompostů a přidávání přírodních zlepšujících příměsí do půdy.
Osvětluje plánování jednotlivých druhů zelenin, jejich kombinace vzhledem k praktičnosti a kráse, střídání v jednom roce i v průběhu let. V knize je vysvětlen pojem záhonoviště, ale také například to, jak si lze udělat v části zahrady nebo rodového statku zeleninový ráj s mnoha dalšími prvky (letní kuchyní, altánem, skleníkem, vodními záhony, pařeništěm, kůlnou, kompostovištěm, bylinkovou částí, trvalkovou částí, sklípkem, oplocením a zídkou).
Autoři se věnují také tomu, jak chovat kachny či slepice a vhodně je začlenit do pěstitelského systému. Jednotlivé zeleniny budou v knize podrobně popsány – najdete návod na jejich pěstování, možnosti volby odrůd a forem. Autoři předkládají osvědčené recepty na zpracování úrody: raw, smoothies i chutná vařená veganská jídla – nejlépe taková, která se snadno připraví v letní kuchyni nebo v altánku přímo u záhonů. Kniha bude natolik lákavá, že zeleninu začnou pěstovat i lidé, které by to nikdy předtím ani nenapadlo.


Specifikace:

  • Autoři: Jaroslav Svoboda, Lada Svobodová
  • Formát: 206 x 244 mm
  • Vazba: pevná
  • Provedení: barevné fotografie, kreslená schémata a návody a recepty na zpracování úrody
  • Ilustrace: Zdeňka Morávková
  • Počet stran: 544

Vaše dotazy

Zpráva

Související výrobky